Rokycanská nemocnice a.s.

Nemocnice zřídila službu Ztráty a nálezy. Ulehčí situaci "zapomětlivým"

14.7.2017 - krátká informace

Stodská nemocnice zřídila na recepci ve vestibulu ambulantního traktu místo pro odkládání ztracených nebo zapomenutých věcí, které veřejnost nebo zaměstnanci najdou v okolí nebo uvnitř nemocnice. Služba Ztráty a nálezy funguje dle ustanovení § 1045 až 1065 zákona č. 89/2012 Sb., Občanského zákoníku. Pokud si nalezené věci nevyzvedne majitel, budou po měsíci předány městskému úřadu.

„Službu zřizujeme proto, že tu pacienti nebo návštěvy prostě zapomínají různé věci – nejčastěji třeba klíče, bundy, mikiny, tašky, brýle, deštníky, děti plyšáky nebo malé hračky. Lidem, kteří si na zapomenuté věci vzpomenou, chceme ulehčit je u nás zase najít a zvýšit pravděpodobnost, že se věci úplně neztratí,“ popisuje manažerka kvality Stodské nemocnice Monika Součková, která bude nalezené věci schraňovat a vydávat majitelům.

Sběrným místem bude recepce nemocnice ve vestibulu ambulantního traktu, kde se nález zaeviduje. Právě v čekárnách ambulancí totiž zůstává nejvíce zapomenutých věcí. Dále pak po návštěvách na lůžkových odděleních. A nacházejí se věci i na parkovištích kolem nemocnice.

Z recepce se druhý den předají věci manažerce kvality. U ní budou měsíc. Pokud si je během té doby majitel nevyzvedne, předá je Městskému úřadu Stod. Na ztracenou věc se lidé mohou zeptat v den ztráty na recepci, od dalšího pracovního dne manažerky kvality v obvyklé pracovní době na telefonním čísle 377 193 607 a poté na stodské radnici.

Info o službě odklikem zde.

Monika Součková - manažerka kvality Stodské nemocnice: 377 193 607, souckova.monika@nemocnice-stod.cz
Bc. Jiří Kokoška
– komunikace a PR Nemocnice Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz

O nemocnici > Tiskové zprávy > Nemocnice zřídila službu Ztráty a nálezy. Ulehčí situaci…
logo SAK

Nemocnice je od prosince 2014 akreditována
dle národních akreditačních standardů
SAK - Spojená akreditační komise, o.p.s.

Stodská nemocnice a.s. © 2017
Webdesign Estetica s.r.o.