Rokycanská nemocnice a.s.

Rodinný den se Stodskou nemocnicí - úspěšný start nové tradice

6.9.2017 - informace k dalšímu zpracování

V úterý 5. září odpoledne se uskutečnil v areálu naší nemocnice Rodinný den se Stodskou nemocnicí. Jednalo se o neformální setkání zaměstnanců a jejich rodin, která by se postupně měla stát tradicí a ideálně každý rok se opakovat. Start této tradice se v úterý ve Stodu i díky počasí a krásnému zákoutí nemocničního parku velice vydařil. V průběhu odpoledne navštívily akci bezmála tři stovky lidí včetně dětí nejrůznějšího věku. Hlavně pro dětský doprovod byl připraven bohatý program.

„Zdravotníci i další zaměstnanci nemocnice se znají především z prostředí nemocnice, kdy řeší každodenní pracovní záležitosti. Navíc ne každý se v tom pracovním styku potkává s každým. Příležitostí, aby se spolu mohli pobavit nepracovně, mimo zdi nemocnice a ve větším počtu, je málo. Proto se vedení nemocnice rozhodlo takovou příležitost umožnit. A protože je začátek školního roku, nabízelo se zaměřit akci především na děti,“ popisuje mluvčí nemocnice Jiří Kokoška s tím, že kromě zaměstnanců s rodinami byli pozváni i partneři nemocnice.

O občerstvení se skvělým menu zasloužila kuchyně Stodské nemocnice. Pro děti bylo připravené tetování, malování na obličej, dovednostní soutěže o drobné ceny, nafukovací skákací hrad se skluzavkou nebo možnost střelby z luku. Zájemci mohli navštívit i vybrané pracoviště nemocnice. Ukázat svoji techniku a představit činnost přijeli hasiči, zdravotničtí záchranáři a policie. Zejména děti se mohly přímo i posadit za volant hasičské cisterny nebo policejního motocyklu. Pozornost vzbudil i mistr světa v takzvaném „fruitcarvingu“ Zbyněk Ženíšek, který předvedl tuto disciplínu, tedy vyřezávání do ovoce a zeleniny, a zájemcům umožnil si tuto činnost i vyzkoušet.

Podobné akce by se měly postupně realizovat i v dalších nemocnicích Plzeňského kraje a určitě by se měly opakovat.

Více fotografií z akce odklikem zde nebo na facebooku (níže)

Sponzoři Rodinného dne se Stodskou nemocnicí

• město Stod
  • RK ReMax
  • Desinsekta
  • Řeznictví Hrdlička
  • Jatka Nýřany
  • Pekárna a cukrárna Klatovy

Speciální díky

• kuchyně Stodské nemocnice
  • technické odd. Stodské nemocnice
  • Policie ČR - Krajské ředitelství Plzeňského kraje
  • Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje
  • Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje
  • canisterapeutický pes Marley

O nemocnici > Tiskové zprávy > Rodinný den se Stodskou nemocnicí - úspěšný start nové tradice
logo SAK

Nemocnice je od prosince 2014 akreditována
dle národních akreditačních standardů
SAK - Spojená akreditační komise, o.p.s.

Stodská nemocnice a.s. © 2017
Webdesign Estetica s.r.o.